Szanowni Państwo! Pracujemy i prowadzimy prace badawcze nad urządzeniem w nowej, udoskonalonej wersji. Wszystkie dotychczasowe urządzenia zostały wyprzedane i obecnie są niedostępne. Będziemy Państwa informować o postępach prac na naszej stronie internetowej.
Home Czym jest jonizacja? Zasada działania Właściwości klimatyczne Jonizator FAQ Kontakt

Termoemisyjny Jonizator

wodnych, łagodnych i czystych ujemnych jonów

Szczególną poprawę w oddychaniu odczuwają niektóre osoby cierpiące na astmę. Dzieci mające niespokojny sen, śpią lepiej podczas pracy urządzenia. 
Urządzenie ogranicza negatywne objawy pracy przy komputerze, takie jak pieczenie oczu i znużenie. 

W miejscach przebywania większej liczby osób w jednym pomieszczeniu, jak biura czy sale wykładowe, opóźnia się i zmniejsza uczucie dyskomfortu wynikającego z zużytego powietrza. Nieprzyjemne zapachy są szybciej usuwane.

Termomisyjny Jonizator

wodnych, łagodnych i czystych ujemnych jonów

Urządzenie tworzy przyjemny mikroklimat. Neutralizuje jony dodatnie, skutecznie eliminuje ciężkie, duszne powietrze. W pomieszczeniach, gdzie powietrze przesiąknięte jest zapachem kurzu, dywanów, mebli i książek powstaje świeższe, lekkie powietrze.


W miejscu, gdzie pracuje Jonizator Termoemisyjny przyjemniej się oddycha i szybciej wypoczywa. Poprawę taką odczuwa wiele zapracowanych osób, a także osób starszych.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest Astma?

Na dużym stopniu ogólności astmę określić można jako stan chorobowy, w którym głównym objawem jest ostra duszność oraz świszczący oddech. Do najczęściej występujących rodzajów astmy należą: astma oskrzelowa i astma sercowa. Jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia, astma oskrzelowa jest chorobą cywilizacyjną. Szacuje się, że do 2025 roku będzie chorowało na nią 400 milionów ludzi. Alarmujący jest również fakt, że z powodu ostrego ataku astmy, bądź powikłań umiera rocznie 180 tysięcy pacjentów.

Według przeprowadzonych niedawno badań epidemiologicznych, w Polsce na astmę cierpi ponad 2 miliony dorosłych i ponad 1,5 miliona dzieci. Choć najistotniejsze w tej chorobie jest wczesne rozpoczęcie leczenia, jedynie 15% dzieci i 25% dorosłych w naszym kraju szybko podejmuje adekwatną terapię.
Astma sercowa
Właściwe określenie choroby to dychawica sercowa napadowa. Stanowi jeden z symptomów przewlekłej niewydolności układu krążenia pochodzenia sercowego. Charakteryzuje się nocną dusznością spowodowaną przepełnieniem łożyska naczyniowego w krążeniu małym, gdzie podczas snu (tj. w pozycji leżącej) zwiększona ilość krwi wywołuje wzrost ciśnienie w naczyniach włosowatych. To z kolei prowadzi do duszności wdechowo-wydechowej. Może też spowodować obrzęk płuc.
U osób w starszym wieku notuje się podwyższone ryzyko wystąpienia świszczącego oddechu, duszności i kaszlu wywołanych przez lewokomorową niewydolność serca. Zdiagnozowanie bywa trudne z powodu nasilenia się symptomów w nocy i w wyniku wysiłku fizycznego. Do rozpoznania choroby konieczne jest dokładne badanie obejmujące EKG, radiogram klatki piersiowej oraz zdiagnozowanie objawów choroby niedokrwiennej serca i niewydolności serca.
Astma oskrzelowa
Inaczej dychawica oskrzelowa lub po prostu astma, to choroba zapalna, w wyniku której ograniczony zostaje przepływ w drogach oddechowych wywołanym skurczem oskrzeli oraz gromadzeniem się w nich gęstego śluzu.
Astmę oskrzelową dzieli się ze względu na intensywność objawów oraz przebieg choroby. Diagnozuje się więc astmę: sporadyczną (charakteryzującą się krótkotrwałymi zaostrzeniami i objawami pojawiającymi się rzadziej niż raz w tygodniu); przewlekłą lekką (objawy rzadziej niż raz dziennie, zaostrzenia zaburzają sen i zakłócają dzienną aktywność); przewlekłą umiarkowaną (codzienne objawy, zaburzenia snu i aktywności fizycznej), przewlekłą ciężką (codzienne objawy, częste zaostrzenia, ograniczenie aktywności fizycznej).

Przyczyny
Przyczyną astmy jest utrzymując się długo stan zapalny spowodowany najczęściej alergią. W procesie tym biorą udział trzy zasadnicze składniki: alergen, swoiste przeciwciała IgE oraz komórki układu odpornościowego.
Najczęstsze alergeny wywołujące astmę oskrzelową to odchody roztocza kurzu domowego. W łyżeczce kurzu może znajdować się około tysiąca roztoczy, na łóżku – 10 000. Żywią się głównie kawałkami skóry i naskórka, które zrzucamy w normalnym procesie ich wymiany. My zaś wdychamy alergeny, np. podczas sprzątania.
Alergię mogą wywołać zwierzęta – głównie psy i koty, ale również chomiki, myszy, kanarki, czy papugi. Chorobę powodują także pyłki traw, drzew, chwastów, zarodniki pleśni, etc.
Wśród głównych czynników ryzyka pojawienia się astmy oskrzelowej wymieniana jest atopia To reakcja o podłożu genetycznym, która polega na nieprawidłowej odpowiedzi immunologicznej na małe dawki antygenów prowadząca do nadmiernego wytwarzania przeciwciał IgE. Organizm tych pacjentów reaguje w sposób chorobowy na liczne substancje, które nie wywołują takich problemów u ludzi zdrowych.
Inne czynniki wywołujące astmę to: infekcje wirusowe, uczulenia na niektóre leki, szczególnie na aspirynę i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.
Coraz częściej notuje się alergię wywołaną przez zanieczyszczone środowisko, spaliny samochodowe oraz palenie papierosów. Z badań przeprowadzonych przez pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wynika, że w Polsce na alergie cierpi nawet do 40% badanych, 25% ma alergiczny nieżyt nosa, a u 10% zdiagnozowano astmę. Najwyższy odsetek chorujących notuje się w dużych miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku.
Objawy
Typowymi objawami choroby są:
- duszności
- uczucie ucisku w klatce piersiowej
- świszczący oddech
- kaszel
Charakterystyczne są ataki duszności pojawiające się zazwyczaj w nocy i nad ranem. Objawiają się uczuciem ucisku w klatce piersiowej, problemami z zaczerpnięciem powietrza i niemożnością podjęcia jakiegokolwiek wysiłku fizycznego.
Choroba przebiega z różnym nasileniem. Przy odmianie sporadycznej czy przewlekłej lekkiej ataki duszności i kaszlu nie są częste, ale ustępują samoistnie lub po zażyciu wziewnego leku rozszerzającego oskrzela. Przy postaci przewlekłej umiarkowanej i przewlekłej ciężkiej ataki są częste i bardzo utrudniają aktywność, ulgę może przynieść wówczas większa dawka leków.

Leczenie i profilaktyka
Rodzaj terapii zależy od stopnia nasilenia choroby. Zdarza się, że ograniczenie kontaktu z alergenami skutecznie powstrzyma rozwój choroby.
Należy unikać kurzu, używać materiałów przyjaznych dla alergików – zrezygnować z tapicerowanych mebli, dywanów i grubych zasłon. Przy urządzaniu mieszkania, w którym przebywać ma alergik polecane są: bawełniane dywaniki, które można uprać w pralce, meble drewniane laminowane plastikiem. Najlepszym rozwiązaniem jest unikanie otwartych półek, na których może gromadzić się kurz. Można zabudować ściany szafkami od podłogi aż do sufitu. Regały na książki powinny być przeszklone – to zabezpieczy przed gromadzeniem się kurzu.
Przy zakupie zestawów wypoczynkowych osoby z wrażliwą skórą powinny szczególnie zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Odpowiednie surowce to skóra oraz winyl. Jednak, gdy meble zrobione są z materiałów, w których mogą gromadzić się roztocza, warto na tapicerskie obicia nałożyć bawełniane powłoczki, które można prać w pralce. Należy przynajmniej raz dziennie wietrzyć pomieszczenie, poprzez uchylenie okna.
Najlepiej założyć rolety, na których gromadzi się znacznie mniej kurzu niż na zasłonach lub żaluzjach poziomych. Jeśli instalowanie rolet nie pasuje do wystroju wnętrza można powiesić zasłony. Powinny być wykonane z lekkich materiałów, które można prać w pralce.
Specyfika astmy sprawia, że stosuje się głównie metody lecznicze o charakterze objawowym. Często – z powodu przewlekłego charakteru choroby - terapia jest długotrwała i wymaga edukacji samego pacjenta. Leczenie napadów astmy polega na stosowaniu leków rozkurczających oskrzela, a w długotrwałej, profilaktycznej terapii, leków przeciwzapalnych.
Podstawową metodą podawania leków jest metoda wziewna, minimalizuje to ogólnoustrojowe działania niepożądane. Do tego celu używa się inhalatorów, turbuhalery, a także sposób zwany nebulizacją- aplikowanie pacjentowi płynnych leków w postaci aerozolu metodą inhalacji poprzez usta, rurkę intubacyjną, bądź przez otwór tracheotomijny.
Przy ciężkich odmianach astmy konieczne jest również zażywanie leków o działaniu ogólnoustrojowym, podawanych w postaci tabletek, zastrzyków, bądź kroplówek.
Niektórzy lekarze polecają pacjentom chorym na astmę również metody fizykoterapeutyczne, psychoterapię i gimnastykę oddechową.

Źródło http://www.senior.pl/

Czy ten typ jonizatora wymaga wymiany filtra raz na jakiś czas, czy może ma wbudowany na stałe filtr?

- w naszym urządzeniu jest filtr gąbkowy - wielokrotnego użycia . Filtr jest bardzo trwały, można go czyścić odkurzaczem - bez odkręcania, albo w przypadku większego zabrudzenia pod bieżącą wodą.

A kiedy będę wiedziała, że filtr należy przeczyścić (wymienić)?

- To bardzo proste, kiedy zobaczy pani warstewkę kurzu na zewnętrznej, widocznej stronie filtra - to znak, że powinno się go odkurzyć.
Częstotliwość odkurzania zależy od tego, ile kurzu jest w domu - w każdym wygląda to inaczej. Dlatego nie zalecamy okresów czyszczenia, a raczej obserwację. Można odkurzać np. raz w tygodniu albo raz w miesiącu - w zależności od zabrudzenia.
Nie powinno się dopuszczać by na filtrze zalegała gruba warstwa kurzu-ponieważ ogranicza to przepływ powietrza.

Czy jonizator pochłania nieprzyjemnie zapachy? Np zapachy kuchenne, zapach spalin? Często spaliny dolatują do mojego pokoju z ulicy przy której mieszkam, co jest uciążliwe.

- Nie chcemy tworzyć mitów na temat naszego urządzenia. Przy stałym źródle zanieczyszczeń urządzenie nie usunie przykrych zapachów, tym bardziej zapachów spalin, które są wręcz toksyczne!
"Usuwanie zapachów" w jonizatorze dotyczy sytuacji, gdzie np. pomieszczenie jest słabo wietrzone, albo jest wyczuwalny tzw "zapach sypialni". Jednak nie jest to efekt filtra węglowego o dużej powierzchni, który usuwa dosłownie wszystko.
Urządzenie nie jest oczyszczaczem powietrza. Jednak w czasie pracy urządzenia można odczuć efekt tego, że powietrze staje się "lżejsze" i rześkie.
Najlepsze efekty można uzyskać wtedy, jeżeli wieczorem wietrzymy, np. sypialnię i dopiero wtedy włączamy Jonizator.
Wietrzenie pomieszczeń to ważna czynność, bez której nie będziemy mogli cieszyć się dobrą atmosferą w domu. Jednak nawet wtedy jony ujemne nie wezmą się  znikąd! Uzupełnieniem tego braku jest jonizator termoemisyjny.
Jonizator Termoemisyjny to źródło zdrowych hydro-jonów ujemnych. Takie jony występują w niektórych warunkach w przyrodzie i mają one pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Czy jonizator ten, może choć trochę pomóc w czasie upałów? Rozumiem oczywiście, że nie zastąpi on tradycyjnego klimatyzatora.

- niektórzy odczuwają wrażenie chłodniejszego powietrza w pomieszczeniu gdzie pracuje jonizator. Ale jest to wrażenie, a nie efekt zmniejszenia temperatury, która jest taka sama.
Jonizator nie jest urządzeniem wielofunkcyjnym i został zaprojektowany do wytwarzania ciężkich jonów ujemnych.

Przepraszam, że znowu zawracam głowę, ale chciałabym jeszcze raz poruszyć kwęstię wspomnianego urządzenia. Mianowicie czy w trakcie pracy jonizatora czuć jakiś zapach? Przyznam, że używam zwykłego jonizatora i niestey daje się wyczuć w powietrzu taki dziwny zapach (ozonu?) a wcale nie czuje obiecywanego przez producenta orzeźwienia powietrza :(

-Witam, pewnie używa pani jonizatora ostrzowego. Nasze urządzenie nie ma nic wspólnego z Jonizatorem ostrzowym oprócz nazwy :)
 Opisujemy różnice na stronie. Proszę zajrzeć tu: http://comled.pl/jonizator/ kliknąć Jonizatory i dział zasada działania.

Technologie oświetlenia LED